Jak wychować prawidłowo dzieci?

NAP

Dzieci to przyszłość naszego świata. Walczymy o to, aby żyły w lepszym świecie, miały znacznie lepszy życiowy start, niż my mieliśmy, kupujemy im to wszystko, o czym my mogliśmy tylko marzyć w latach swojego dzieciństwa. Czy dzieci w dzisiejszym świecie potrafią to docenić? Trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie, warto jednak pozostawić je otwartym.

Wychowanie dzieci na mądrych ludzi, ciekawych świata, szanujących siebie nawzajem, przyrodę, zwierzęta i należące do nich przedmioty to nie lada wyczyn. Wielu rodziców polegnie na tym polu, gdyż skupiają się głównie na tym, aby zaspokoić wszystkie zachcianki swoich dzieci i kupując im dużo zabawek starają się rekompensować im swoją nieobecność. Niestety w dzisiejszych czasach spędzamy w pracy nawet dziesięć godzin dziennie. Mimo iż mamy zapisane w umowie czterdzieści godzin tygodniowo rzadko kiedy udaje się nam wyjść o czasie. Czujemy wtedy złość na siebie, na naszą firmę, na nadmiar obowiązków, ale też czujemy ogromny sutek bo wiemy, że omija nas coś pięknego- najlepsze lata naszego dziecka, może jego pierwsze kroki, może pierwsze wypowiedziane słowo?

Biznesowy katalog

Wychowanie dzieci to nie tylko kupowanie im najdroższych zabawek i zabieranie na coraz to nowe place zabaw. Wychowanie dzieci polega na umiejętności prowadzenia z nimi dialogu, przedstawiania sytuacji w taki sposób, aby dzieci same mogły stwierdzić, że coś jest nie tak, że ktoś postąpił źle. Przed rodzicami w dwudziestym pierwszym wieku stoi wiele wyzwań i trudów w związku z wychowaniem dzieci.

Pozostałe wpisy